Pályázat az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátására

Az NTP-HHTDK-24 pályázat célja az Országos Tudományos Diákköri Konferencia, valamint a hazai tudományos diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása.

Támogatható tevékenységek:

“A” komponens

Kötelezően megvalósítandó programok, amelyek közül a pályázónak legalább egyet meg kell valósítania:

1. A kiemelkedő képességű hallgatók TDK-munkáját elősegítő, az előírt tananyagon túlmutató, legalább 20 órás felkészítő kurzusok (amelyek az érintett felsőoktatási intézmény kurzuskínálatában nem szerepelnek) szervezése az intézmény/kar oktatóinak, kutatóinak, más szakembereknek a bevonásával.
  2. Kari és/vagy intézményi szintű Tudományos Diákköri Konferencia szervezése.

Kötelezően választandó egyéb kiegészítő tevékenységek, amelyek közül a pályázónak legalább egyet meg kell valósítania:

1. A tudományos, szakmai attitűdök kibontakozását segítő kurzusok szervezése a TDK-zó hallgatók számára.
  2. A TDK-zó hallgatók hazai és nemzetközi szakmai konferencián történő részvétele.
  3. A TDK-zó hallgatók tudományos és közéleti publikációinak megjelentetése.
  4. Rendezvények, tanácskozások szervezése a TDK-zó hallgatók számára (a TDK-konferencián kívül, pl. TDK-orientációs nap, TDK-sok bemutatkozása, toborzó esemény).
  5. Kötetlen beszélgetéssel egybekötött – legalább egy meghívott külső szakértő, vagy korábbi Pro Scientia Aranyérmes, és/vagy OTDK helyezett által tartott – szakmai előadás szervezése, lebonyolítása TDK-zó hallgatók számára.

“B” komponens (a „B” komponens önmagában nem pályázható és nem támogatható)

Kötelezően megvalósítandó program:

1. Legalább 2 középiskolás bevonása a TDK-munkába.

Az ehhez kapcsolódó támogatható feladatok (legalább három választása kötelező):

1. Oktatói mentorálás személyesen és online.
  2. Hallgatói mentorálás személyesen és online.
  3. Szakmai látogatások szervezése/lebonyolítása.
  4. Csoportos foglalkozások szervezése (bevont középiskolások és a programot segítő oktatók, hallgatók, Pro Scientia Aranyérmesek).
  5. Középiskolás TDK-konferencia szervezése az intézményben/karon.
  6. Középiskolások intézményi/kari TDK-konferencián való részvétele (akár pályamunkával, akár érdeklődőként).
  7. Felkészítés pályázatok írására, benyújtására.
  8. Alapvető kommunikációs ismeretek tanítása (írás, előadás).

Benyújtási határidő: 2024. 07. 31.

Részletes felhívás linkje: ITT

A felhívással kapcsolatban a Pályázati Irodában tájékoztatást nyújt: Steiler Gabriella