Pályázat szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatására

Az NTP-SZKOLL-24 pályázat célja, hogy támogassa a hazai és határon túli magyar nyelvű szakkollégiumok munkáját.

Kötelezően megvalósítandó programelemek (a pályázónak mind a négy elemet meg kell valósítania):

1. Tudományos vagy közéleti tematikájú, legalább 15 órás kurzus megvalósítása.
  2. A kutatói munkára, tudományos pályára felkészítő, legalább 15 órás kurzus.
  3. A kurzusokról nyilvánosan elérhető prezentáció készítése.
  4. Elsősorban a középfokú oktatási intézményben tanulók körében megvalósított projekt, amelynek célja a közéleti vagy a tudományos-kutatói pálya népszerűsítése, a tehetséggondozás, kiemelten a felsőoktatásba történő bekerülés elősegítése.

Kötelezően választandó egyéb kiegészítő tevékenységek, amelyek közül a pályázónak legalább hármat meg kell valósítania:

1. A szakkollégiumi tagok hazai és nemzetközi szakmai konferencián történő részvétele.
  2. A szakkollégiumi tagok tudományos és közéleti publikációinak megjelentetése.
  3. Nyilvános gazdasági, közéleti, tudományos vitaestek szervezése vendégelőadók bevonásával.
  4. A társadalmi problémákra érzékeny, szakmai attitűdök kibontakoztatását segítő kurzusok, foglalkozások szervezése.
  5. Szakmai nyilvánosság biztosítása, szakkollégiumi honlap működtetése, fejlesztése.
  6. Kutatói klub létrehozása, működtetése.
  7. Hallgatói kutatási hálózatok kiépítése, meglévő hálózat bővítése.
  8. Tutori rendszer működtetése.
  9. Patrónusi rendszer kiépítése és működtetése.
  10. A szakkollégiumi tevékenységhez kapcsolódó rendszeres vagy időszakos kiadványok, szakmai folyóiratok, szöveggyűjtemények szerkesztése és kiadása.
  11. A szakkollégiumi élethez szervesen kapcsolódó, szakmai tartalmakra épülő kulturális, sport- és egyéb szabadidős jellegű közösségi tevékenységek.

Benyújtási határidő: 2024. 07. 31.

Részletes felhívás linkje: ITT

A felhívással kapcsolatban a Pályázati Irodában tájékoztatást nyújt: Steiler Gabriella