Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj

Az NTP-NFTÖ-24 azonosítószámú pályázati felhívás célja a kiemelkedően tehetséges fiatalok egyedi fejlesztésének ösztönzése ösztöndíjtámogatás formájában. Az MTMI/STEM (logikai-matematikai, természeti) tehetségterületeken vagy a műszaki tudományok, természettudományok tudományterületeken kiemelten tehetséges, köznevelési vagy szakképző intézményben tanulói jogviszonnyal rendelkező tanulók, vagy felsőoktatási jogviszonnyal rendelkező hallgatók a pályázatok értékelésénél előnyben részesülnek. A pályázatot az a fiatal nyújthatja be, aki a beadás időpontjában legfeljebb 30 éves és az alábbi tehetségterületeken vagy tudományterületeken tehetséges, kiemelten tehetséges.

Tehetségterületek:
− logikai-matematikai,
− természeti,
− nyelvészeti,
− testi-kinesztetikus,
− térbeli-vizuális,
− zenei,
− interperszonális (kommunikáció, kompetenciafejlesztés),
− intraperszonális (speciális szakmai, önismeret).

Tudományterületek:
− agrártudományok,
− bölcsészettudományok,
− hittudomány,
− műszaki tudományok,
− művészetek,
− orvostudományok,
− társadalomtudományok,
− természettudományok.

Nem részesülhet ösztöndíjban az a hallgatói jogviszonnyal vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező fiatal vagy fiatal felnőtt, oktató, kutató, aki tudományos kutatómunkát végez és az ösztöndíjat a tudományos kutatásához kapcsolódóan szeretné igényelni.

Benyújtási határidő: 2024. 07. 31.

Részletes felhívás linkje: ITT

A felhívással kapcsolatban a Pályázati Irodában tájékoztatást nyújt: