ITT VANNAK AZ IDEI ÉV GYŐZTESEI AZ AGYVIHAR VERSENYEN!

Az Agyvihar verseny az Óbudai Egyetem megrendezésében zajlott 2021. október 30-án Székesfehérváron a Titkok Háza Tudományos Élményközpontban. A versengés során a 10. és 12. évfolyamon tanuló diákok tudását mérték össze a STEM (Tudomány + Technológia + Mérnöki tudományok + Matematika) területeken.

Döntő fordulójához érkezett az Agyvihar verseny, ahol az online fordulóból továbbjutva 6 csapat mérettette meg magát. A döntőbe jutott csapatok tagjainak különböző nehézségi fokozatú STEM feladatokat kell megoldaniuk a helyszínen biztosított eszközök felhasználásával. A csapatban való gondolkodás, az algoritmusok kidolgozása és megvalósítása hozzájárultak ahhoz, hogy fejlődjön a résztvevők kreativitása az informatika, matematika és fizika területén.

A verseny követelményei az alábbiak voltak:

• A STEM-tárgyak alapismeretei, ezen belül az érintett területek: informatika (algoritmizálás, LEGO-programozás, kép- és videószerkesztési alapismeretek), matematika (logika), fizika;
  • rendszerszemléletű feladatmegoldás;
  • csapatban való gondolkodás;
  • algoritmusok kidolgozása és megvalósítása.

A küzdelmet követően a Bíráló Bizottság tagjai meghozták döntésüket, így kialakult a végső sorrend csapatok között.

Agyvihar verseny 2021. nyertesek:

I. helyezett: Sixalag csapat – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium
II. helyezett: Fapados – Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium
III. helyezett: GanzSySTEM – ZSZC Ganz Ábrahám Technikum
IV. helyezett: Farkasfalka – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
V. helyezett: 5ACE! – Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikum
VI. helyezett: REDemption of GAMEkapocs – Bajai Szakképzési Centrum Kalocsai Dózsa György Technikum és Kollégium

Gratulálunk minden díjazott csapatnak és mentorának!

A verseny az EFOP-3.4.4.-16-2017-00019 „Az Óbudai Egyetem STEM stratégiai fejlesztései” elnevezésű projekt keretében került megrendezésre.