Contributions to codimension k bifurcations in dynamical systems theory (DYNAMICS)

Konzorciumvezető: Universitatea Politehnica Timisoara UPT (Romania)

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Universitat Autònoma de Barcelona, Universitatea de Vest din Timisoara, Universitatea din Craiova, Austrian Center for Medical Innovation and Technology (Acmit), Universitatea Babes Bolyai, University of North Carolina at Charlotte, Shanghai Jiao Tong University, Universidade de Sao Paulo, Belarusian State University, Yanka Kupala State University of Grodno, Johns Hopkins University, Queen’s University at Kingston, Universidad del Bio-Bio, University of Waterloo

Projekt azonosítószáma: H2020-MSCA-RISE-2017-777911

Megítélt támogatás: 313.875.000 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 16.740.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2018.04.01. – 2022.03.31.

A projekt átfogó célja új ismeretek előállítása a folyamatos és diszkrét (sima és nem sima) dinamikus rendszerek kodim k bifurkációk területén, valamint képzés biztosítása ezen a kutatási területen a korai szakaszban lévő kutatók számára. Pontosabban, először a degenerált kétdimenziós Bautin-bifurkáció vizsgálatát tervezzük arra az esetre, amikor a második Ljapunov-együttható nulla. Másodsorban célunk a degenerált négydimenziós Hopf-Hopf bifurkációk tanulmányozása. A degeneráció ebben az esetben akkor következik be, ha a normál forma eléréséhez szükséges kilenc általános feltétel közül egy vagy több nem teljesül. A harmadik és negyedik célkitűzés más, a szakirodalomban ismert vagy nem ismert elnevezésű elágazásokból eredő, sima és nem sima dinamikus rendszerekben előforduló egyéb kodim k bifurkációk tanulmányozása. Különösen a nem folytonos darabonkénti differenciálrendszerekre, illetve a folytonos és diszkrét nem sima dinamikus rendszerekre fogunk összpontosítani, amelyek oszcillátorok modellezéséből származnak. Körülbelül 40 kutató (30 ER és 10 ESR) fog hozzájárulni a projekt céljainak eléréséhez egy hálózatépítési megközelítéssel, amely körülbelül 225 hónapos kirendelésen (secondment) alapul. Kétféle kirendelést tervez a projekt, egyet kutatási, a másikat képzési céllal. A képzés típusképzés-kutatáson keresztül zajlik. A kutatási kiküldetések során a projekt ER-ek kutatást végeznek a tervezett projektfeladatok elérése érdekében, és támogatják az ESR-k képzését. A képzési kiküldetések az ESR-ek számára vannak dedikálva. A tervezett képzésen kívül az ESR-ek részt vesznek a projekt kutatásában is. Konkrét kutatási feladatokat kapnak helyi vezetőiktől, hogy hozzájáruljanak a projekt kutatási céljaihoz.

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme