Hazai családi bölcsőde és munkahelyi bölcsőde-fejlesztési program nem önkormányzati fenntartók részére

Projekt azonosítószáma: CSP-HB-21-B-0019

Szerződött támogatás összege: 24.000.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2021.01.01 – 2022.12.31

Célunk, hogy a munkahelyi bölcsőde létrehozásával országosan csökkenjen a bölcsődei férőhelyek terén meglévő kapacitáshiány valamint a távolság a lakóhely és az igénybe vehető szolgáltatás között. Olyan munkahelyi bölcsődei szolgáltatás létrehozására törekszünk, mely az Óbudai Egyetemen – mint foglalkoztatónál – keresőtevékenységet folytató kollégák 18 hónapos – óvodaköteles korú gyermekeinek nyújt szakszerű nevelést, gondozást, étkezést napi 9 órában. Cél, hogy a kisgyermekes családok számára az Egyetemen megoldott legyen a gyermekek napközbeni felügyelete, olyan rugalmas és az igényeket figyelembe vevő módon, mely segíti egyrészt a kollégák munkavégzéshez való könnyebb visszatérését, másrészt hozzájárul az egyetemen végzett hallgatók munkavállalóként való megtartásához.