Innovation on Remote Sensing Education and Learning (IRSEL)

Konzorciumvezető: Óbudai Egyetem

Konzorciumi partnerek: University of Natural Resources and Life Sciences, Austria, Jagiellonian University, Poland, University of Twente, Netherlands, Fujian Normal University, China, Yunnan Normal University, China, Asian Institute of Technology, Thailand, Khon Kaen University, Thailand

Projekt azonosítószáma: 586037-EPP-1-2017-1-HU-EPPKA2-CBHE-JP

Megítélt támogatás: 306.913.640 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 51.019.180 Ft

Megvalósítás időtartama: 2017.10.15. – 2020.10.14.

A projekt tágabb célja innovatív tanulási platform, tanulásmenedzsment-rendszer (Learning Management System, LMS) kifejlesztése a távérzékelés területén releváns tevékenységgel rendelkező ázsiai országok, Kína és Thaiföld számára. Bár a javasolt LMS tartalma nem felelne meg a felsőoktatás egyik szintjének sem, alapvetően az MSc szintnek való megfelelésre tervezzük BSc szinten a távérzékeléssel kapcsolatos tudományágak területén.

Pontosabban a kapcsolódó oktatás fejlesztésével,

1) LMS létrehozásával az ázsiai egyetemeken,

2) magas szintű eLearning oktatási anyagokból álló tudásbázis létrehozásával a szélesebb tudományos és mérnöki közösség számára, valamint

3) workshopok, tréningek, valamint egy nyári iskola szervezésével a tanári kar és a diákok számára.

A távérzékelés és a kapcsolódó interdiszciplináris tudományok területén dolgozó munkatársak és ifjúsági munkások szakmai fejlődésének elősegítése a tervek szerint egy tanulásmenedzsment-rendszer formájában valósul meg, amely felhasználja az IKT módszertanok és technológiák legújabb vívmányait. Transzverzális készségek, pl. a digitális kompetenciák, vagy általában a 21. századi készségek fejlesztése történik a javasolt oktatási formában, azaz a gyakorlati távoktatás valódi szervezetközi együttműködésben történik.

A javasolt LMS 20 újonnan kifejlesztett távérzékelési modulnak adna otthont a részt vevő egyetemek tanterveiben, javítva a felsőoktatás minőségét, hátteret biztosítva a távérzékelési technikák gyakorlati alkalmazásának tanulmányozásához. Ez idővel fokozná a távérzékelés gyakorlati alkalmazását a munkaerőpiacot és a társadalmat szolgáló alkalmazások széles körében. A részt vevő felsőoktatási intézmények kompetenciáit és készségeit e tanulási modulok segítségével fejlesztik.