Intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztések az Óbudai Egyetemen

Projekt azonosítószáma: EFOP-3.6.1-16-2016-00010

Szerződött támogatás összege: 391 040 455 Ft

Megvalósítás időtartama: 2017.01.01 – 2020.12.31.

A projekt alapvető célja, hogy a Nemzeti Intelligens Szakosodás Stratégia (S3) célkitűzéseihez igazodva az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara (OE-AMK) bővítse a kutatási kapacitásait, fejlessze kutatási szolgáltatásait, valamint az intézmény harmadik missziójának megerősítése révén kialakítsa és megszilárdítsa a regionális tudás négyszöget a székesfehérvári régióban.

A célkitűzések végrehajtásával az OE-AMKK+F+I kapacitása és potenciálja növekedik, illetve a régióban betöltött tudásbázis szerepe megerősödik, melynekkövetkeztében a magyar társadalmi innovációt és a hazai ipar igényeit is kielégítő komplexK+F szolgáltatások ellátására válik alkalmassá. A projekt teljesítése során az intézmény jelentősen járul hozzá a megújuló szellemi kapacitás fejlesztéséhez és fenntartásához, azaz a kutatói utánpótlás hosszú távú biztosításához.