Intergenerational Learning for Adult Learners through STEAM: From the point of Hofstede’s 6D Model (STEAM Plus)

Konzorciumvezető: Ersurum Műszaki Egyetem

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Johannes Kepler University (AT), E-Code (SK), Finnish Institute for Educational Research, University of Jyväskylä (FI), IMP3rove Guide (HU)

Projekt azonosítószáma: 2020-1-TR01-KA227-ADU-098071

Megítélt támogatás: 59.128.650 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 12.250.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2020.12.15. – 2023.06.14.

Ezzel a projekttel a H2020 egyik fő prioritására, az STE(A)M-re kívánunk összpontosítani. A projekt keretében arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a STEAM oktatás a felnőttoktatásban is használható, és a kultúra hídként szolgálhat a STEAM oktatás és a felnőttképzés között. Emellett kérdőív is készül a Steam oktatásról, érdeklődésről és tudásról, és ezáltal egyfajta oktatási modul formálódik, valamint egy felnőtt önkéntes hálózat és egy nyílt forrású audio/video platform jön létre. Ebben a projektben a kulturális különbségeket Hofstede kulturális dimenzióján keresztül elemezzük annak érdekében, hogy megtudjuk, hogyan hat a kultúra a kreativitásra és a kreatív gondolkodásra. A projekt során azt is megvizsgáljuk, hogy a kultúra a STEAM-megközelítésen keresztül befolyást tud-e gyakorolni a felnőttoktatásban vagy sem.