Modern logistics learning: Certified module on master study level (MLL)

Konzorciumvezető: Wyższa Szkoła Logistyki z Siedzibą w Poznaniu

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Sveuciliste Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku Ekonomski Fakultet u Osijeku, Ceske Vysoke Uceni Technicke v Praze, Univerza v Mariboru

Projekt azonosítószáma: 2017-1-PL01-KA203_038698

Megítélt támogatás: 120.240.010 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 16.007.780 Ft

Megvalósítás időtartama: 2017.09.01. – 2020.08.31.

A kontextus:

A modern ellátási láncok kialakítása számos munkavállalói kompetenciát igényel. Ezek a kompetenciák gyakran túlmutatnak a technikai és szakmai kompetenciákon (logisztikai szempontból).

A logisztikai alkalmazottak kompetenciáinak referenciapontja az Európai Logisztikai Szövetség által kidolgozott mátrix. A logisztikai kompetencia ELAQF képesítési szabványai összehangolódnak az European Qualification Framework-kel, és mesterképzés keretében megfelelő módon átadhatók.

Cél:

A projekt fő célja egy innovatív, minősített logisztikai képzési program kidolgozása, valamint a program megvalósításához szükséges tananyagok teljes körű kidolgozása. A képzési modul 5 egységet tartalmaz, amelyek intézményektől függően akár 30 ECTS kreditpontot is érhetnek.

A projekt konkrét céljai:

– a logisztikai készségek fejlesztésére kidolgozott program minősítése az Európai Logisztikai Szövetség által kidolgozott 6. szintű (European Senior Logistician) szabványoknak megfelelően és az “EURÓPAI MINŐSÍTÉSI SZABVÁNYOK A LOGISZTIKAI SZAKMAI SZÁMÁRA” iránymutatásokkal összhangban,

– logisztikai tanfolyamok nemzetközivé tétele az okleveles logisztikai szakemberek mesterképzésben történő oktatására a teljes modul 6 nyelvi változatban (angol, magyar, cseh, horvát, szlovén és lengyel) történő fejlesztésével,

– azon okleveles logisztikusok számának növelése, akik Közép-Európában és a Balkán-félszigeten diplomáztak.

Projekt eredmények:

A projekt a következő eredményeket érte el:

– az ELAQF Senior Logistcian szintű követelményeinek megfelelő képzési modul – a programot az ELA akkreditálja;

– a vezetői kompetenciák fejlesztését támogató szimulációs játék;

– kézikönyvek (e-könyvek):

– Üzleti alapelvek,

– Ellátási lánc és logisztikai rendszerek tervezése,

– Ellátási lánc és logisztikai redszerek kialakítása,

– Ellátási lánc és logisztika kivitelezése.

– tananyagok blended módon (kontaktórák és online oktatás kombinációja) kerültek kialakításra az oktatási modul programjában szereplő tantárgyak számára.