Possibilities and barriers for Industry 4.0 implementation in SMEs in V4 countries and Serbia

Konzorciumvezető: Belgrade University, Technical Faculty in Bor

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, University of Ss. Cyril and Methodius in Trnava, Tomas Bata University in Zlin, University of Economics in Katowice

Projekt azonosítószáma: International Visegrad Fund-22110036

Megítélt támogatás: 3.561.179 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 700.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2021.06.01. – 2022.03.31.

Az Ipar4.0-n alapuló modern technológiák megváltoztatják az üzleti környezetet, különösen a kkv-k esetében. Ezzel egy új kutatási terület nyílik meg, és lehetőség nyílik a visegrádi országok (V4) és Szerbia partnerintézményei közötti akadémiai együttműködés folytatására és erősítésére, amelynek középpontjában az Ipar 4.0 koncepciók KKV-k általi elfogadása állna. A projekt célja kisléptékű, de praktikus szoftveralkalmazás kifejlesztése, amely adaptálható a KKV-k döntéshozóinak igényeihez. Olyan kkv-k számára készül, amelyek üzleti tevékenységük során szeretnék adaptálni és hasznosítani a digitális átalakulást.