Tudományos utánpótlás nevelés a szakkollégium erőforrásaival

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-20-0012

Szerződött támogatás összege: 3.401.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2020.07.01. – 2022.06.30.

A Jánossy Ferenc Szakkollégium (JFSZK) legfőbb célja a központi értékei – így a közösségépítés, az önkormányzatiság elve és a tehetséggondozás – mentén támogatni a fiatalok tudományos ambícióit. Önszervező entitásként kurzusok, vitaestek, szakmai és kulturális programok, tudományos események szervezése legfőbb feladataink, a kooperáció jegyében, a határon túli diákok bevonásával. Ezen felül a tehetséggondozás vonatkozásában olyan releváns kompetenciák fejlesztésének támogatása, mint a társadalmi felelősségvállalás, a csapatszellem, a gyakorlatias szemléletmód, a vitakészség, vagy éppen az idegen nyelvi kommunikáció. Kiemelt cél az utánpótlás biztosítása, így az új tagok bevonása, a szakkollégiumi szellemiség népszerűsítése.  A szakkollégium kutatási területei főként a társadalom- és gazdaságtudományokhoz kapcsolódik, de nagyfokú multidiszciplinaritás jellemzi, a műszaki és informatikai tanulmányokat folytató, vagy ilyen témájú kutatások iránt érdeklődő hallgatóknak is teret adva a szakkollégiumhoz való csatlakozáshoz. A színes kutatási témák és ötletek generálta vitaesetek, kerekasztal beszélgetések további kiváló lehetőséget teremtenek a színvonalas szakmai disputákhoz, és egyben új tagok bevonására, toborzására is.  A szakkollégisták a saját kutatói érdeklődésükhöz illeszkedő témát kiválasztva kutató-csoportokat alakítanak, ahol egymást támogatva, közösen készítik el a kutatási terveket a senior tagok és patrónus oktatók iránymutatása mellett kialakítva a kutatás módszertanát, a kutatási projekt konceptualizációját. A megvalósult kutatások eredményeit hazai és nemzetközi konferenciákon, hazai és nemzetközi publikációkban mutathatják be a tagok. Ez kiváló lehetőséget teremt arra, hogy a tehetségek aktívan bekapcsolódjanak a tudományos vérkeringésbe, témájukhoz/ szakterületükhöz adekvát tanácsot és útmutatást adó hallgatókkal, szakértőkkel ismerkedhessenek meg. Ezen fórumok és publikációk ezen kívül kiválóan alkalmasak a szakkollégium népszerűsítésére.