Vezető nélküli targoncaflotta kifejlesztése szinergikusan együttműködő navigációs technológiák alkalmazásával

Konzorciumvezető: GAMMA-DIGITAL Fejlesztő és Szolgáltató Kft.

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem

Projekt azonosítószáma: GINOP-2.2.1-15-2017-00097

Szerződött támogatás összege: 693.488.686 Ft

Támogatás mértéke: 80,37%

Konzorciumvezető támogatási összege: 275.497.616 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 79.024.726 Ft

Pázmány Péter Katolikus Egyetem támogatási összege: 338.966.344 Ft

Megvalósítás időtartama: 2017.10.02 – 2021.03.31.

A GAMMA DIGITAL Kft. vezetésével, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, valamint intézményünk, az Óbudai Egyetem konzorciális együttműködésével új technológiákat alkalmazó vezető nélküli targoncák és hozzá tartozó flotta irányítási rendszer kidolgozására kerül sor. Az új technológiai megoldások segítségével a jelenleginél olcsóbb, az alkalmazási környezettel szemben toleránsabb, ezáltal költséghatékonyabb és szélesebb körben alkalmazható rendszerek létrehozására kerül sor. A kidolgozott rendszer újszerűsége a felhasznált lokalizációs primitívekben, az alkalmazott adaptív szenzorfúziós módszerekben, valamint a targoncák által használt útvonalválasztó és optimalizáló eljárásokban rejlik. A kutatás-fejlesztés célja vezető nélküli targonca flotta irányító megoldás és prototípus kidolgozása, mely több olyan innovatív komponenst feltételez, amely jelenleg még ezen az alkalmazási területen nem áll rendelkezésre.