ELINDULT AZ EGÉSZSÉGBIZTONSÁG NEMZETI LABORATÓRIUM LÉTREHOZÁSA

A Szegedi Tudományegyetem vezetésével, valamint 16 hazai egyetem és kutatóhely, köztük az Óbudai Egyetem közreműködésével jött létre az Egészségbiztoság Nemzeti Laboratórium járványok előrejelzésére, megelőzésére, matematikai modellezésre, digitális egészségügyi adatok elemzésére.

A jelenleg is zajló pandémia során világossá vált, milyen nagy szükség van a megbízható adatokon és evidenciákon alapuló, mély, tudományos igényű elemzésekre. A Nemzeti Laboratórium víziója, hogy megteremtse hazánkban az adatokra és elemzésekre épülő döntés-előkészítések tudományos bázisát az egészségügy, a járványvédelem és az ökológiai rendszerek területén. A három terület szorosan összefonódik, és az innovatív surveillance rendszerek, big data módszerek, valamint matematikai modellezés által új szinergiák jönnek létre.

A Nemzeti Laboratúrium összefogja és koordinálja az országban eddig szigetszerűen működő kutatócsoportokat, elősegítve a hálózatosodást, és létrehozva egy olyan kollaboratív kutatói közösséget, amely a nemzetközi színtéren is komoly láthatósággal bír.

Projekt azonosítószáma: RRF-2.3.1-21-2022-00006
Projekt címe:  Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium
Megvalósítás időtartama: 2022. 03. 01. – 2026. 02. 28.
Megítélt támogatás: 100 000 000 Ft