GYAKORLATORIENTÁLT KÉPZÉSFEJLESZTÉS INDUL AZ ÓBUDAI EGYETEMEN AZ IPAR 4.0 JEGYÉBEN

A nemzetközi versenyképesség, a digitalizáltság, valamint az energiahatékonyság növelése a célja a projektnek. Magyarország kormánya 3,931 millió forint fejlesztési forrást biztosít a Széchenyi Terv Plusz keretein belül a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve megvalósítására létrehozott alapból az intézmény képzési színvonalának emelésére.

A projekt keretében az Óbudai Egyetem műszaki, informatikai, valamint gazdaságtudományi képzéseinek fejlesztésére kerül sor,  az ezekhez szükséges infrastruktúra- és eszközfejlesztések, valamint digitális kompetencia- és készségfejlesztések által. A tervezett fejlesztések maximális mértékben illeszkednek az IFT-ben és HET-ben foglalt célokhoz, így hozzájárulnak a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének fokozásához és fenntarthatóságához, fokozzák a képzések és gazdasági igények közötti kapcsolatok erősítését, és javítják a hallgatók munkaerő-piaci kompetenciáit (Ipar 4.0). Ezen felül fejlesztik a hallgatók és dolgozók digitális kulcskompetenciát és gyakorlati készségeit.

Projekt azonosítószáma: RRF-2.1.2-21-2022-00019
Projekt címe: Gyakorlatorientált képzésfejlesztés az Óbudai Egyetemen az Ipar 4.0 jegyébn
Megvalósítás időtartama: 2022. 06. 01. – 2026. 02. 28.
Megítélt támogatás: 3 930 967 660 Ft