Bánki TDK Fiatal kutatói utánpótlás

Projekt azonosítószáma: NTP-HHTDK-20-0045

Szerződött támogatás összege: 1.300.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2020.07.01. – 2022.06.30.

A pályázat elsősorban a 2020/21-es tanév folyamán megrendezendő őszi, LII. és tavaszi, LIII. BGK Kari TDK konferenciára vonatkozik. A tehetséges és kimagasló teljesítményt nyújtó tdk-zó hallgatók részére jutalomként nemzetközi és hazai publikációs lehetőséget szeretnénk adni. A tehetséggondozás fontos része a hallgatók felkészítése a megmérettetésre, ezért tavaszi félév során kutatásmódszertan, érveléstechnika, személyiségfejlesztés területén 20 órás tréninget kívánunk megvalósítani, mind a két TDK konferencia felkészüléseként. A tanév folyamán tervezzünk középiskolás hallgatók bevonását a Tudományos Diákköri Munkára, szakmai látogatások és csoportos foglalkozás szervezésével, és a középiskolások részvételével a BGK Kari TDK konferenciákon. Volt OTDK helyezett hallgatók segítségével a TDK tevékenységgel való érvényesülést szeretnénk bemutatni, illetve külön előadásban a TDK tevékenységre épülő pályázati lehetőségek bemutatása.