Építsünk tudományt – karrierutak indítása és menedzselése a felsőoktatásban

Projekt azonosítószáma: NTP-HHTDK-20-0017

Szerződött támogatás összege: 2.710.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2020.07.01. – 2022.06.30.

A program célja a hallgatók minél szélesebb köréhez eljuttatni a kutatás szeretetét, a TDK szellemiségét és megmutatni számukra, hogy a tudományos kutatás nem csupán a kiválasztottak kiváltsága, de mindenki számára elérhető, megtanulható dolog. A tudás elsajátítása során pedig nincsenek egyedül, mert ismeretterjesztő előadásokkal és mentori támogatással a kar oktatói, meghívott szakemberei a hallgatók rendelkezésére állnak. A kari oktatók, neves szakemberek mellett a korábban TDK-zó hallgatók is mentorálják a fiatal kutatójelölteket. A hallgatói oldalról való kötetlen, az oktatói oldalról való szakmai támogatás olyan elegyét képezi a mentorálásnak, amiből az ifjú kutatók sokat profitálhatnak. A TDK előkészületei, a közös workshopokon való részvétel, a szakmai rendezvények olyan közösségformáló erővel bírnak, ami még inkább motiváló hatású a hallgatók körében. A “best practice”-ek megosztása óriási erővel bír, egy nívós közösséghez való tartozás mellett, szakmai konferenciák mellett.