Fascinating World of Researchers in the Age of Technology – Alliance with Citizens (FAWORIT 2022-23)

Konzorciumvezető: RCISD

Konzorciumi partnerek:  Óbudai Egyetem, Nők a Tudományban Egyesület, Hétfa Kutatóintézet, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

Projekt azonosítószáma: HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01-01 101061596

Megítélt támogatás: 108 268 125 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 21 763 125 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022.04.01 – 2024.03.31

A projekt fő célja, hogy közelebb hozza a kutatókat a nagyközönséghez, kapcsolatot teremtsen közöttük és a polgárok között, és ösztönözze a fiatalokat – különösen a lányokat -, hogy lépjenek tudományos pályára. Küldetésorientált, hatásközpontú megközelítést fogunk alkalmazni a globális kihívások kezelése és innovatív megoldások biztosítása érdekében. A kutatókat, munkájukat és hobbijaikat interaktív módon mutatjuk be, a kutatásról és az innovációról oktatva a nyilvánosságot, különösen a tanulókat.

Különös hangsúlyt kap a közös alkotás, a K + I szerepe a társadalomban és a gazdaságban, valamint az EU kutatási politikájának társadalmi relevanciája és a tudományos kommunikáció javítása. „Kutatók az iskolákban” elő- és utórendezvényeket szervezünk a két év során, hogy fenntartsuk a tanulók érdeklődését és támogassuk a tanárokat új, szórakoztató megközelítések kifejlesztésében az olyan kiemelt témák oktatásakor, mint a digitális átmenet, a zöld és fenntartható fejlődés, az egészségügy stb.

A különböző tudományágak és ágazatok számos különböző képviselőjének bevonása jelentős hosszú távú hatást ér el, és ismertté teszi a kutatók munkáját. Fő célcsoportunkat a 6-26 éves diákok alkotják, de célunk, hogy vonzó programokkal minden korosztályt megszólítsunk és bebizonyítsuk, hogy tudósok és újítók egyaránt felfedezhetők közöttünk, és kutatónak lenni valóban menő és kreatív!

Helyszíneink az egész országot lefedik. A figyelemfelkeltő kampány eredményeként számos szervezet csatlakozik a Kutatók Éjszakájához, Magyarország legfontosabb tudományos kommunikációs eseményéhez, ezzel is hozzájárulva a látogatók számának fokozásához. 11 évnyi tapasztalatunk segít hozzá bennünket ahhoz, hogy elérjük ambiciózus, de reális célkitűzésünket; a kétnapos rendezvényen 30 000 ember részvételét generáljuk helyszíneinken, ami mellett további résztvevőkre számítunk a később csatlakozó partnerek helyszínein. Milliók fognak látni, hallani vagy olvasni az ÉJSZAKÁRÓL. Minden helyszínen lesz EU információs pont, hogy felhívjuk a figyelmet az EU kutatási és innovációs szerepvállalására az uniós projektek révén, különös tekintettel az MSCA projektekre.

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme