Visegrad and Ukraine Dialogues on climate change and sustainable development

Konzorciumvezető: Petro Mohyla Black Sea National University, Mykolaiv, Ukraine

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Prešov University in Prešov, Rzeszów University of Technology, Palacký University in Olomouc, Comenius University in Bratislava

Projekt azonosítószáma: International Visegrad Fund-22110149

Megítélt támogatás: 3.585.000 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 2.500.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2021.06.01. – 2022.09.30.

A projekt a környezeti (klímaváltozás) fenntartható fejlődés problémájával foglalkozik. A projekt fő gondolata egy erős hub létrehozása, amely magában foglalja a visegrádi és ukrajnai partneregyetemeket. A központ az összes célcsoport közötti tudás- és tapasztalatcsere ideológiai központjává válik. A projekt fő tevékenységei egy nemzetközi fórum, egy tavaszi iskola, egy tanulmányút. A tevékenységek megvalósításának fő termékei egy kollektív monográfia, egy tankönyv és 2 lektorált cikk.