Projekt kategóriák:
Konzorciumvezető: Centre for Educational Integration of Children and Students from Ethnic Minorities, BG
Konzorciumi partnerek: Law and Psychology, BG; ASSOCIACIO DE PROGRAMES EDUCATIUS OPEN EUROPE, ES; REGIONALIS INFORMACIOS ÉS FEJLESZTO TUDASKOZPONT, Hu; ESCOLA PIA DE CATALUNYA, ES; ASOCIATIA FOCUS ECO CENTER, RO; Glocal Minta Oy, FI; KTIRIAKI BB THESSALONIKIS SA, EL; UNIVERSIDADE DE LISBOA, PT; KONYA IL MILLI EGITIM MUDURLUGU, TR; VACI SZAKKEPZESI CENTRUM, HU; HUNGARY HELPS UGYNOKSEG NONPROFIT Zrt., HU; OBUDAI EGYETEM, HU; Kutatok Ejszakaja Oktatasi, Kulturalis, Tudomanyos és Szocialis Alapitvany az Europai Tudomanyert, HU; DOMSPAIN CONSULTING SL, ES; POLYGLOTTI POLIS, EL; TABULA RASA DLIA MAIBUTNOHO POKOLINNIA, UA
Projekt azonosítószáma: ERASMUS-EDU-2024-POL-EXP-SCHOOL-101195868
Megítélt támogatás: 1 000 001 EUR
Támogatás mértéke: 100%
A konzorciumvezető támogatási összege: 113 586,92 EUR
Óbudai Egyetem támogatási összege: 56 997 402 Ft
Megvalósítás időtartama: 2025-2028
Projekt rövid összefoglalója
Az InclusiveFuture projekt célja a fenntarthatósági kompetenciák fejlesztése és az inkluzív oktatási gyakorlatok előmozdítása az iskolákban, összhangban az Erasmus+ program által felvázolt alapvető prioritásokkal és célkitűzésekkel. A fenntarthatósági elvek formális oktatási keretekbe való integrálásával és az inkluzivitás előmozdításával kezdeményezésünk célja, hogy alapvető változást idézzen elő az európai oktatási rendszerben és azon túl is. Az projekt további célja, hogy a fenntarthatósági kompetenciákat beépítse az iskolai tantervekbe, biztosítva, hogy a diákok megértsék az ökológiai egyensúly fontosságát, az erőforrás-gazdálkodás lényegi elemeit és a fenntartható életmód gyakorlati megvalósítását. Ezzel arra törekszünk, hogy olyan környezettudatos emberek generációját neveljük ki, akik készek pozitívan hozzájárulni a bolygó jövőjéhez. Elkötelezettek vagyunk az inkluzív oktatási gyakorlatok előmozdítása mellett is, amelyek magukban foglalják a sokszínűséget és előmozdítják a méltányosságot a tanulási környezetben. Az inkluzivitás az oktatásban azt jelenti, hogy egyenlő esélyeket biztosítunk minden diák számára, függetlenül társadalmi-gazdasági hátterüktől, etnikai hovatartozásuktól, nemüktől vagy képességeiktől.
A támogató és befogadó légkör megteremtésével arra törekszünk, hogy minden diák számára javítsuk az iskolai élményeket. A projektben holisztikus megközelítést alkalmazunk, amely magában foglalja a politikai kísérleteket, az érdekelt felek bevonását, valamint az innovatív oktatási eszközök és források fejlesztését. Együttműködünk a döntéshozókkal, az oktatókkal és a civil szervezetekkel, így teszteljük és értékeljük azokat az új gyakorlatokat, amelyek integrálják a fenntarthatóságot és a befogadást az iskolai oktatás szövetébe. Ezt az együttműködési erőfeszítést bizonyítékokon alapuló kutatások és bevált gyakorlatok fogják alátámasztani, biztosítva, hogy beavatkozásaink hatékonyak és helyszín specifikusak legyenek.