Innovatív és digitális egészségipari technológiák fejlesztése és értékelése

Projekt kategóriák:

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: TKP2021-NKTA-36

Megítélt támogatás: 480 millió Ft

Támogatás mértéke: 100%

Megvalósítás időtartama: 2022. 01. 01. – 2025. 06. 30.

Projekt rövid összefoglalója

A projekt egyik fő célja digitális orvostechnológiai fejlesztés a rákterápia és a cukorbetegség mesterséges hasnyálmirigy (AP) területén, személyre szabott rendszerek kialakítása innovatív digitális modellezéssel és irányítástechnikai módszerekkel, melyek a dózisok optimalizálásával növelik a terápiás hatékonyságot, csökkentik a mellékhatásokat és a költségeket. Az alapkutatási feladat preklinikai fázisa (rákterápia) és az alkalmazott kutatás (AP) megalapozzák olyan piaci eszközök létrehozását, amelyek társadalmi hasznosulása jelentős. Az optimalizált rákterápiák megnövelik a betegek túlélését kevesebb mellékhatással, míg az új algoritmusok lehetővé teszik az AP eszközök elterjedését. A kutatási feladatok illeszkednek az Óbudai Egyetem stratégiai tervébe, és elősegítik a tudományos produktivitás növekedését.

Másik fő cél a hazai fejlesztésű, innovatív digitális orvostechnikai eszközök fejlesztését, piacra lépését és társadalmi hasznosulását segítő tudományos módszertanok kialakítása:

Az MDR-nak való megfelelés módszertanának kidolgozása, összhangban Magyarország digitális stratégiájával és a folyamatban levő hazai és EU-s fejlesztésekkel

A DOE-k értékét (hatásosság, költség-hasznosság) igazoló tudományos bizonyítékok előállításához szükséges, nemzetközileg is új módszerek, ajánlások, sztenderdek kidolgozása.

A kutatási eredmények általános hasznosíthatóságának megteremtése, a jó hazai gyakorlatok kialakításának elősegítése az egészségiparban.

Olyan fiatal kutatók képzése, akik ezeket mind ipari, mind egyetemi környezetben sikerrel alkalmazzák.