IoT rendszerek és az Ipari 4.0 műszaki, gazdasági és társadalmi hatásai és a megújuló energiaforrások

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-21-0059

Szerződött támogatás összege: 3.500.000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2021.07.01. – 2022.12.31.

Napjainkban az IoT fogalomkörével minden területen találkozhatunk, ipari területen is kiemelt jelentőséggel bír. Ennek tükrében, fontosnak tartjuk, hogy a témában szakszemináriumot szervezzünk: IoT a gyakorlatban: mérésadatgyűjtés. A hallgatóknak ismerniük szükséges a legújabb ipari trendeket, így az Ipar 4.0 fogalomkörébe az Ipar 4.0 elmélete és gyakorlata nevű szakszemináriummal kívánjuk őket bevezetni. Ez a két témakör elképzelhetetlen ipari vezérlők alkalmazása nélkül, ezért tervezzük a Beágyazott ipari vezérlők szakszemináriumot. A Korszerű PLC vezérlések szerepe az Ipar 4.0 koncepcióban szakszeminárium elősegíti a hallgatók további szakmai fejlődését és a PLC versenyekre való felkészítésüket. A fenntartható energiáknak szintén kiemelt szerepük van ipari, társadalmi és gazdasági szempontból is, ezért a témában Megújuló energiaforrások szerepe napjainkban címmel előadást tervezünk tartani. A IoT rendszerek és a fenntartható energiafelhasználás egyik területe az okos világítás (Okos világítás szakszeminárium), ahol az IoT, a világítástechnika, szenzortechnika, energiahatékonyság is előkerülnek.