Komplex tehetséggondozó program TDK-zó informatikus hallgatóknak

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-HHTDK-22-0022

Megítélt támogatás:  1 800 000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

A célrendszerünk többirányú:

1. Új hallgatói kutatások indítása, felkészítésük TDK-ra.
  2. A sikerre esélyes TDK munkák támogatása OTDK-n történő megjelenés célirányzattal.
  3. Az eredményes TDK-zó tehetségek felkészítése konferenciákon történő részvétele, publikálásra, mely ambicionálhat másokat is TDK-ra.
  4. Szakmai attitűdök kibontakoztatása: publikációs adattárak ismertetésével, mesterséges intelligencia eszközök bemutatásával, ipari szoftverfejlesztési technikák tudományos kutatómunkában történő ismertetésével.
  5. A kialakított tehetséggondozási forma folytatása, tehetséges hallgatóink PhD és oktatói utánpótlás irányba terelése (hosszabb távú koncepció) Mindezzel a NIK Tudományos Diákkör tevékenységének továbbfejlesztése, a hallgatók felkészítése a K+F projektekben történő részvételre, és részben az akadémiai utánpótlás biztosítása.