Tudományos kutatói karrierutak indítása és menedzselése a XXI. század digitalizálódó felsőoktatásban

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-HHTDK-22-0027

Megítélt támogatás:  1 800 000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

A program célja a hallgatók minél szélesebb köréhez eljuttatni a kutatás szeretetét, a TDK szellemiségét és megmutatni számukra, hogy a tudományos kutatás egy elérhető, megtanulható tevékenység. A program nem titkolt célja a hazai tudományos utánpótlás kinevelése és megtartása is. E folyamatot kívánjuk a projekttel mi is támogatni ismeretterjesztő előadásokkal és mentori támogatással a témák bemutatásával és a módszerek átadásával egyaránt. A kari oktatók, neves szakemberek mellett a korábban TDK-zó hallgatók is tanácsaikkal, ötleteikkel látják el a fiatal kutatójelölteket. A hallgatói oldalról való kötetlen, az oktatói oldalról való szakmai támogatás olyan elegyét képezi a mentorálásnak, amiből az ifjú kutatók építkezni tudnak. A TDK előkészületei, a közös workshopokon való részvétel, a szakmai rendezvények a szakmai tudás mellett közösséget is építenek. A közös tanulás, kötetlen információszerzés rengeteg pluszt az a hallgatóknak é a diákoknak egyaránt, amely építi, formálja őket.