ÓE RKK Tudományos Diákköri műhelyeinek és rendezvényeinek támogatása

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-HHTDK-22-0064

Megítélt támogatás:  2 000 000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

A program célja két TDK konferencia szervezése, és az érdeklődés felkeltése a tudományos élet, innováció, szakmai újdonságok és fejlesztés iránt. A termékek tervezési és gyártási folyamatának, és az alkalmazott gyártástechnológia, korszerű módszerek és eljárások jobb megismerése. A vállalkozások szakembereivel való találkozás, és a gyűjtemények megismerése inspiráció, növeli a szakmaszeretet, orientálja a fiatalokat a kreatív. és környezeti ipari és alkalmazott művészeti prioritások irányában. Segít a mérnökképzés változatos területein relevánsan aktuális dolgozat témakörök kiválasztásában. A TDK dolgozatokban megvalósuló új ötletek széleskörű bemutatása a középiskolások részére erre kiváló platformot biztosít. A hallgatók mentorálása mellett a kar fontosnak tartja a felnövekvő nemzedék pálya orientációját, ezért vonja be a középiskolásokat is a programba. A felkészítő program jó lehetőség a tudományos dolgozatírás feltételrendszerének megismertetésére.