Mérnökhallgatók tehetséggondozása a Neumann János Szakkollégiumban

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-22-0067

Megítélt támogatás:  548 000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

A szakszemináriumunk és szakkurzusunk célja sokszínű, elméleti és gyakorlati foglalkozások szervezése az IT világ aktuális területein. Mivel a tagok érdeklődése rendkívül szerteágazó, ezért igyekszünk többféle területet érinteni a programjaink témáival.

A gyakorlati alkalmak szervezésekor ügyelünk a létszámkorlát betartására, hogy a hallgatók valós gyakorlati tapasztalatot szerezhessenek. Nem csak elméletben ismerik meg, hanem ki is próbálják a technológiákat, amelyekről szó lesz.

Az őszi félévre közkívánatra egy 3D modellezésről és 3D nyomtatásról szóló, gyakorlat-orientált szakszemináriumot tervezünk. Ez már csak azért is érdekes, mivel hozzáférést kaptunk a Neumann Kar IoT specializációja számára fenntartott 3D nyomtatókhoz, és a hallgatóink lelkesen használatba is vennék már ezeket.

A tavaszi félévben visszatérő vendégként Dr. habil Lovas Róbertet és kollégáit köszöntenénk, akik a felhő technológiák legfrissebb kutatási területeiről és eredményeiről számolnak be.