Ipari digitalizáció műszaki, gazdasági és társadalmi hatásai és alternatív energiaforrások

Projekt kategóriák:

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-22-0032

Megítélt támogatás:  4 000 000 Ft

Támogatás mértéke: 100%

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

Projekt rövid összefoglalója

PLC vezérlések és az Ipar 4.0 szakszemináriumon a szakkollégium tagjai versenyképe tudást szerezhetnek a PLC vezérlések területén, melyet versenyeken és az iparban is egyaránt tudnak hasznosítani.

IoT kommunikációk szakszemináriumon olyan témakörökkel tervezünk foglalkozni, mely a jelenlegi mérnöki boldoguláshoz elengedhetetlen, hiszen a IoT az ipar és a mindennapi élet területén is jelen van. Villamosmérnökként nincs olyan szakirány, hol ne lehetne ezt a tudást kamatoztatni.

Az Ipar 4.0 és a 3D nyomtatás szakszemináriumon a hallgatók az Ipar 4.0 egy fontos elemével, a 3D nyomtatással ismerkedhetnek meg, nyomtathatnak projektjeikhez szükséges elemeket, tartókat, dobozokat. Ez nagyban hozzájárul a projektjeik során elkészített prototípus eszközök értékéhez, bemutathatóságához egy versenyen, TDK alkalmával, vagy szakdolgozat/diplomamunka védésekor.

Beágyazott rendszerek programozása tématerület az ipari digitalizáció számos területén hasznosítható tudást ad, hiszen mikrovezérlők, FPGA-k programozására számos területen szükség van. A tudás jól kamatoztatható a munkaerőpiacon történő boldoguláshoz is.

Okos szenzorok részét képszik az Ipar 4.0 koncepciónak, szükségesek IoT rendszerekhez és kapcsolódnak a beágyazott rendszerekhez. Az itt megszerezhető tudás is naprakész, jól hasznosítható.

Minden szakszemináriumon az elméleti tudás mellett kiemelten hangsúlyos szerepet kap a gyakorlat, ahol élményalapú oktatással sajátíthatják el a résztvevők a legújabb trendeknek megfelelő tudást, központba helyezve az ipari digitalizációt. Ezáltal komplex ismeretekkel gyarapodhatnak hallgatóink.