Tehetséggondozás a kreativitás tükrében a tudományok összefogásával

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-22-0017

Megítélt támogatás:  1 800 000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

A program célja, hogy magas szintű, minőségi szakmai képzést nyújtson, és az Egyetem intézményi keretei között folyó oktatási tevékenységen túlmenő programok szervezése által segítse a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozását, ezzel biztosítva a tehetséges hallgatók számára a szakmai fejlődés lehetőségét, továbbá, hogy a tehetséges mérnökjelölteknek és doktoranduszoknak az egyetemi képzésen túlmutató kompetenciákat nyújtson, és hogy tudományos, szakmai és általános ismereteiket, valamint kapcsolatrendszerüket bővítse, és szakmai közéletbe bevonva őket, az arra alkalmasakat a kutatói pálya felé orientálja.

A program tevékenységeiben tehát szorosan kapcsolódik a pályázati kiíráshoz, mint: közéleti és tudományos előadások és vitaestek megszervezése, társadalmi problémákra érzékeny, szakmai attitűdök kibontakozását segítő kurzusok tartása, szakmai tartalmakra épülő üzemlátogatások és egyéb szabadidős közösségi tevékenységek szervezése.  A Jelen programunk célja egy olyan tehetséggondozó program megvalósítása, mely törekszik a kreativitás elmélyítésére, alkalmazva a digitális technikát.

A program keretén belül két 15 órás, tudományos illetve közéleti, elméleti témájú kurzus (szakkurzus), illetve gyakorlati ismereteket és tapasztalatot adó kurzus (szakszeminárium) megvalósítását tervezzük.