Digitális geomatikai kompetenciák a geodétaképzésben

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-22-0016

Megítélt támogatás:  4 000 000 Ft

Megvalósítás időtartama: 2022. 07. 01. – 2023. 06. 30.

A munkaerőpiaci helyzet a földmérő szakmában megköveteli, hogy a program teljes egészében illeszkedjen azon intézményi törekvéseinkhez, hogy lehetőség szerint minden hallgatót be tudjunk vonni valami számára érdekes és vonzó szakterületen kutatási tevékenységbe, és ez által nem csak jó szakembereket, de a problémákat bármikor kreatívan megoldani tudó kutatókat képezzünk. A hallgatók oldaláról folyamatos az igény, hogy a szakmában aktívan dolgozók és kutatók részéről folyamatosan halljanak az aktuális szakmai trendekről is. A kurzusok az előző évhez hasonlóan 2 félévre osztva összesen 2*4 darab 4 órás szeminárium keretében fog megvalósulni, hazai és külföldi szakemberek bevonásával, az eddigiektől eltérően a második félévben egy egy hetes intenzív nemzetközi kurzus lebonyolításával. Az elméleti és gyakorlati aspektusokat is bemutató előadásokra a tagságon kívül a oktatókat és nem szakkollégiumi tag hallgatókat is várjuk. A program összeállítása során megvalósító szakembereknek a Kárpátmedence legjelentősebb oktatóit, kutatóit sikerült bevonni a geomatika tudományágán belülről, ami páratlan lehetőséget nyújt a szakkollégium részvevőinek és az amúgy nem tag érdeklődő hallgatóknak is.