Network for Inter-Institutional Cooperation in Entrepreneurial Education (NICE)

Konzorciumvezető: Vysoka Skola Banska – Technicka Univerzita Ostrava

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Biale, Technicka Univerzita v Kosiciach

Projekt azonosítószáma: 2020-1-CZ01-KA201-078488

Megítélt támogatás: 81.838.909 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 16.902.023 Ft

Megvalósítás időtartama: 2020.10.01 – 2023.03.31.

A projekt célja az iskolai oktatás támogatása a középiskolások vállalkozói kompetenciáit támogató tevékenységeken keresztül. Az ECO-n a lehetőségek és ötletek kihasználásának képességét értjük, és azokat mások számára értékké alakítjuk. Az ECO magja a kreativitás, a kritikus gondolkodás, a problémamegoldás, a kezdeményezőkészség, a kitartás, az együttműködési képesség a kulturális, társadalmi vagy kereskedelmi értékű projektek tervezése és menedzselése érdekében. Az üzleti készségek alapja a kreativitás, amely magában foglalja a képzelőerőt, a stratégiai gondolkodást, a problémamegoldást, a kritikus és konstruktív reflexiót a kreatív folyamatok és innovációk fejlesztése keretében. Mind az egyéni, mind a csapatmunkához szükséges készség, az erőforrások (emberi/tárgyi) mozgósítása és a tevékenység végzésében való kitartás. Ez magában foglalja a pénzügyekkel kapcsolatos döntéshozatali képességet is – a költségekkel és értékekkel kapcsolatos döntéseket. A kulcsterület a fent említett készségek támogatása, és erre irányulnak a projekt partnerei (4 különböző ország egyetemei) által végzett tevékenységek. Bár az egyetemek egyetemi hallgatókkal dolgoznak, a középiskolákkal való együttműködésnek és ennek a projektnek köszönhetően SS-hallgatókkal is együtt tudnak dolgozni. A projekt elsődleges célcsoportjai a középiskolások. A másodlagos cél a középiskolai tanárok és az egyetemi oktatók/tanárok. 4 partneregyetem legalább 20 középiskolával kezdi meg az együttműködést, és legalább 1000 középiskolás számára dolgoz ki tevékenységeket. 4 fő terjesztési tevékenység lesz 120 résztvevő számára. Főbb célok:

• Vállalkozás elősegítése,
  • A középfokú tanulók olyan ismereteket kapnak a puha és kemény készségekről, amelyek segítik őket vállalkozói kompetenciáik fejlesztésében,
  • Kézikönyvek kidolgozása az elérhető online eszközökről és azok használatáról,
  • Együttműködő hálózat létrehozásának elősegítése a részt vevő országok középiskoláiból és egyetemeiből,
  • A hálózatépítés és az ismeretek, tapasztalatok és legjobb gyakorlatok megosztásának elősegítése,
  • A vállalkozói oktatás támogatására szolgáló platform kidolgozása konkrét forgatókönyvek révén.
  • A digitális kompetenciák és használatuk népszerűsítése a középiskolások körében.