Óbudai Egyetem épületeinek energetikai fejlesztéseinek előkészítése

Pályázó neve: Óbudai Egyetem

Projekt azonosítószáma: KEHOP-5.2.15-21-2022-00034

Megítélt támogatás:  50 576 480 Ft

Megvalósítás időtartama: 2023. 01. 01. – 2023. 12.15.

Az Óbudai Egyetem projektjének kiemelt célkitűzése, hogy ösztönözze az energiahatékonysági fejlesztések megvalósítását és elősegítse a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek elterjedését, segítve az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaság felé történő elmozdulást.

A projekt keretében az Egyetem öt telephelye tekintetében olyan előkészítési feladatok elvégzésére kerül sor, amelyek lehetővé teszik későbbi napelemes rendszerek telepítését, termosztatikus szelepek felszerelését, kazánok és nyílászárók cseréjét.

1.alprojekt: Kandó KEHOP alprojekt

1.A alprojekt: Budai Campus “C” épület (Bécsi út 94-96.)

Termosztatikus szelepek felszerelésére és kazánok cseréje vagy kondenzációsra történő átalakítása.

1.B alprojekt: Pesti Campus “B” épület (Tavaszmező u. 15.)

Akár 50kW napelemes rendszer telepítése, termosztatikus szelepek felszerelése, nyílászáró cseréje és meglévő kazánok kondenzációs gázkazánra történő cseréje.

2.alprojekt: Keleti KEHOP alprojekt

Pesti Campus “A” épület (Tavaszmező u. 17.)

3.alprojekt: Ybl KEHOP projekt

3.A alprojekt: Ybl kar “A” épület (Thököly út 74.)

50kW napelemes rendszer telepítése, nyílászáró cseréje és meglévő kazánok kondenzációs gázkazánra történő cseréje vagy átalakítása.

3.B alprojekt: Ybl kar “C” épület (Thököly út 67.)

6kW napelemes rendszer telepítése, termosztatikus szelepek felszerelése, nyílászáró cseréje és meglévő kazánok kondenzációs gázkazánra történő cseréje.