Open resources for ENTREpreneurship COMpetences FOR ALL (ENTRECOMM4ALL)

Projekt kategóriák:

Konzorciumvezető: Universidad Politecnica de Madrid

Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Inova Consultancy Ltd, Confederacion Espanola de Centros de Ensenanza Asociacion C.E.C.E., Consorzio Materahub Industrie Culturali e Creative

Projekt azonosítószáma: 2017-1-ES01-KA202-038383

Megítélt támogatás: 61 318 620 Ft

Támogatás mértéke: 100%

Óbudai Egyetem támogatási összege: 7 596 240 Ft

Megvalósítás időtartama: 2017.01.12. – 2019.11.30.

Projekt rövid összefoglalója

Az EU a vállalkozói szellemet mint kulcskompetenciát támogatja, amely fellendítheti a versenyképességet és a növekedést. Másrészt ma világszerte számos intézmény és magánszemély osztja meg digitális tanulási forrásait az interneten keresztül nyílt és ingyenes módon, mint például a nyílt oktatási források (Open Educational Resources, OER).

 

– Célok:

  • Innovatív módszer kidolgozása a különböző tanulóközösségek egyéni felhasználói tanulási igényeinek saját tanulási stílusuk alapján történő felmérésére személyre szabott képzési és információs útvonalakkal, a melyek támogatják felismert vállalkozói készségek fejlesztését, a kompetenciamérés keretének kidolgozásával, az Entrepreneurship Competence Framework (EntreComp) európai szabvány adaptálásával olyan célcsoportok számára, mint a női vállalkozók, vállalkozás oktatók és fiatal vállalkozók.
  • OER-ek ajánlása, amelyek elérhetők különböző nyílt repozitóriumokban, valamint a partnerek nyelve szerint szűrt közösségi hálózatokon az EntreCom4ALL platformon keresztül. A platform angol, spanyol, olasz és magyar nyelvű, és minden egyes célcsoport számára kínálja közösségek létrehozását, az OER értékelését, a statisztikákhoz való hozzáférést, stb. Lehetővé teszi továbbá információk és vélemények megosztását az erőforrások újrafelhasználásával kapcsolatban, kezdetben 1500 katalogizált erőforrással, valamint több ezer forráshoz, felhasználóhoz és hashtaghez való hozzáféréssel a Twitterről a vállalkozói tevékenységgel kapcsolatban, amelyeket a közösségi hálózatok elemzése technikával tervezett algoritmusok megfelelően szűrtek.

– Hatás

A projekt eredményei a befejezésekor jelentős hatást gyakoroltak maguknak a részt vevő szervezeteknek tevékenysége révén, az európai BSc- és mesterképzésekben, a fiatal vállalkozók hálózataiban, a képzési szakaszban lévő vállalkozók versenyein, a női vállalkozókat célzó képzésekben, végül pedig a formális és informális oktatás különböző szintjein dolgozó oktatókban és tanárokban.

– Hosszú távú előnyök:

A projekt fenntarthatóságát segítő erősségek egyike, hogy az EntreComp kompetencia keretrendszer európai szabványára épül. Ez lehetőség olyan projektek és kezdeményezések számára, amelyek jelenleg e keretek között működnek. Az EntreCom4ALL platform által biztosított önértékelések alapján a tanuló megismerheti képességeit, motiválódhat, és teljes mértékben kihasználhatja az összes erőforrást és szolgáltatást, amelyet képességei fejlesztésére a rendszer felkínál. A projektplatform részeként nyilvántartott nyílt oktatási források is hozzájárulnak a projekt fenntarthatóságához, mivel ezek olyan külső források, amelyek a projekt élettartamán túl is elérhetők és hozzáférhetők lesznek.

http://entrecom4all.eu/

http://kgk.uni-obuda.hu/kutatasi_projekt/entrecom4all