Social skills development and STEM orientation for a better life (SOBER)

Konzorciumvezető: Óbudai Egyetem

Konzorciumi partnerek: Technológiai Oktatásért Alapítvány, Katholiek Onderwijs Vlaanderen, Fundacija Girls Code Fun, Hacettepe Bilim Merkezi Egitim Arastirma Ltd (HSC), Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Projekt azonosítószáma: HU01-KA201-078702

Megítélt támogatás: 84.719.280 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 21.095.190 Ft

Megvalósítás időtartama: 2020.11.01. – 2023.08.31.

A projekt kontextusa/háttér

Belga, magyar, lengyel és török partnereinkkel közösen digitális alapú, egymásra épülő modulokból álló Komplex Fejlesztési Program létrehozásán és megvalósításán dolgozunk. Módszertant és képzést is kínálunk tanárok és szaktanárok számára, a hátrányos helyzetű és SNI gyerekek alapvető és digitális készségeinek fejlesztésére összpontosítva ISCED 1-3 szinten. Ezek a gyerekek hajlamosabbak a korai iskolaelhagyásra.

A projekt fő prioritásai:

Az ADD/ADHD-s gyerekek kulcskompetenciáinak fejlesztésének erősítése. Az észlelés javítása mindig fontos, pl. a hallási és vizuális területek digitális alkalmazásokkal jól fejleszthetők.

A korai iskolaelhagyás és a hátrányos helyzet kezelése: célunk a hátrányos helyzetű tanulók tanulási eredményessége közötti egyenlőtlenségek csökkentése, hogy reális esélyük legyen a szakképesítés megszerzésére.

A program bevonja a szülőket támogató szerepükben, és célja a pedagógusok szakmai profiljának erősítése.

A természettudományok, a technológia, a mérnöki és a matematika (STEM) terén a teljesítmény és érdeklődés növelése: a diákok elsajátítják a kódolás alapfogalmait, miközben a tanulási folyamatot felfedezésként, kreatív és örömteli tevékenységként élik meg, sikerélményekkel.

Newsletters:

Newsletter May 2023