ÚJ TÍPUSÚ NEURÁLIS MODELL KUTATÁSÁRA NYERT TÁMOGATÁS AZ ÓBUDAI EGYETEM

A pályázat keretében megvalósuló kutatás fókuszában olyan új típusú neurális modell áll, mely magába foglalja a komplex neurális hálózatok összes előnyét, de egyúttal lehetővé teszi a döntéshozatali mechanizmus értelmezését is.

A új típusú neurális modell első prototípusai a logikai operátorok és klasszikus neuronok “házasítása” révén került kidolgozásra. Folytonos logikai és döntéselméleti eszközök implementációja segítségével a gépi tanulás folyamata értelmezhetőbbé, egyúttal a paraméterszám jelentős csökkenése révén lényegesen gyorsabbá is tehető. Az elméleti háttér sikeres kidolgozása után e projekt keretében az alkalmazások felé szeretnénk fordulni. Olyan prototípus hálózatok kidolgozása a célunk, melyekre és melyekből építkezve az értelmezhető döntéshozású komplex MI algoritmusok használata elsősorban a kép- és videó-feldolgozás területén mindennapossá válhat.

Projekt azonosítószáma: 2019-2.1.11-TÉT-2020-00217
Projekt címe: Folytonos logika az átláthatóbb gépi tanulás szolgálatában: új típusú neurális hálók implementációja képfelismerésben
Megvalósítás időtartama: 2021. 09. 01. – 2023. 08. 31.
Megítélt támogatás: 4 938 780 Ft