Projekt kategóriák:
Pályázó neve: Óbudai Egyetem
Projekt azonosítószáma: 2020-2.1.1-ED-2023-00259
Projekt címe: EcoAction az innovációs ökoszisztéma hatásának fokozására partnerek közötti tanulás révén
Megítélt támogatás: 46 918 711 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Megvalósítás időtartama: 2023. 01. 01. – 2024. 06. 30.
Projekt rövid összefoglalója
Az EcoAction az intézmények vállalkozói és innovációs tudásmodelljeit öt együttműködő egyetem és két vezető technológiatranszfer-vállalat földrajzi és gazdasági szempontból változatos szövetségén keresztül kívánja hasznosítani. A projekt, amely a gyakorlatban bevált koncepciók módszertani és strukturált gyűjteményén alapul, erősíteni fogja a részt vevő egyetemek vállalkozói kompetenciáit, és a partnerség területén lévő vállalatok százainak közvetlen összekapcsolódásán keresztül energiát ad. Az egymáshoz kapcsolódó stratégiai célkitűzések – az intézményi kiválóság javítása, a vállalatok és induló vállalkozások hatékony támogatása, valamint a hatás kiterjesztése a régióra – együttesen a helyi ökoszisztémán túlmutató hatást eredményeznek.
A felsőoktatási intézményi (HEI) partnerek eltérő szakértelmének és tapasztalatainak gyakorlati alkalmazásával az EcoAction megsokszorozza az egyes felsőoktatási intézményekben a hatékony ipari együttműködéshez rendelkezésre álló eszközkészletet (EcoFit platform). A technológia-transzfer irodák és a társult partnerek bevonása erős gyakorlati tapasztalatot biztosít az ipar bevonásával kapcsolatban, ami biztosítja, hogy az EcoAction képes legyen a kis- és középvállalkozások (kkv-k) elérésére.
Azáltal, hogy az együttműködést kifejezetten az innováció és a vállalkozói szellem bevonásának kontextusába helyezi (ötletbörze-fórum), az innovációs jövőkép cselekvési terv (IVAP) a konzorcium kialakításában rejlő tudásháromszögben lévő lehetőségeket valósítja meg.
Az EcoAction képzési program a tanulást a diákokra is kiterjeszti a vállalkozói tananyagok, ötletelési és pitching-rendezvények, valamint a diákok és az ipar közötti együttműködés javítása révén a legjobb gyakorlatok megosztása révén. A partnerek kutatási és fejlesztési képességei a kkv-k és az ipari innovációs együttműködés javára az oktatás és a kutatás területén hasznosulnak. Minden partner részt vesz az IVAP valamennyi munkacsomagjában, hogy a lehető legjobb alapot biztosítsa az átalakító tanuláshoz.
A végső cél a felsőoktatási intézmények integrációjának és az innovációs ökoszisztémákhoz való hozzájárulásának erősítése, a projekt elősegíti a régió sikerét segítő átgondoltabb megközelítést. A vállalkozói kultúra és gondolkodásmód ösztönzésével az embereket arra ösztönzik majd, hogy tudásukat és szakértelmüket kézzelfogható társadalmi értékké alakítsák és katalizálják – az EIT felsőoktatási intézményekre vonatkozó kezdeményezésének jövőképével összhangban.
Végezetül, a projekt nagy hasznára válik az EIT közösségének, amely magában foglalja a politikai döntéshozókat, az inkubátorokat és a tágabb üzleti környezet képviselőit.