Projekt kategóriák:
Konzorciumvezető: Limerick Institute of Technology
Konzorciumi partnerek: Óbudai Egyetem, Tipperary Energy Agency Limited (Írország), UNIZAG GF – Sveuciliste U Zagrebu Gradevinski Fakultet (Horvátország), North-West Croatia Regional Energy Agency (Horvátország), ÉMI Nonprofit Kft. (Magyarország), Institut de Tecnologia de la Construcció de Catalunya (Spanyolország), CIM – UPC Universitat Politecnica de Catalunya Barcelonatech (Spanyolország), ACE – Architects’ Council of Europe
Projekt azonosítószáma: 600946-EPP-1-2018-1-IE-EPPKA2-KA
Megítélt támogatás: 296.246.230 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Óbudai Egyetem támogatási összege: 18.041.484 Ft
Megvalósítás időtartama: 2018.11.01. – 2021.10.30.
Projekt rövid összefoglalója
A BIMzeED projekt az építőipar jelenlegi és jövőbeli képzési igényeire fókuszál azzal a céllal, hogy elősegítse a 1) könnyebb alkalmazhatóságot, 2) degresszív széndioxid növekedést, 3) környezettudatos és nZEB készségek fejlesztését, valamint a 4) fiatalok munkába állását. A BIMzeED projekt átfogó célja, hogy áthidalja a készségbeli hiányosságokat és elősegítse a munkába állást a jelenlegi európai építőipari piacon, mindezt azáltal, hogy oktatók, kis- és középvállalkozásokban dolgozók, művezetők, szakmunkások és más építőipari résztvevők meglévő készségeit fejleszti.
Az építőipar Európa-szerte hatalmas kihívásokkal szembesül a kitűzött energiahatékonysági célok elérése során, kifejezetten a közel nulla energiaigényű épületek (nZEB) esetében, ellenben pontosan ez a terület az, amely digitális forradalmat él meg a Building Information Modelling (BIM) térnyerése által. A BIMzeED projekt fejleszteni kívánja az építőipar humán erőforrás bázisát, amelyet az Európai Bizottság szintén fontos stratégiai célkitűzésként kezel az európai felnőttképzés tekintetében. A BIMzeED projekt továbbá képzéseken és a műszaki innováció és digitalizáció fejlesztésén keresztül támogatja az építőipart.
A BIM kulcsszerepet játszhat a költséghatékony, közel nulla energia igényű épületek (nZEB) kivitelezésében. A BIMzeED kidolgoz és megvalósít 12-16 képzési modult azzal a céllal, hogy a BIM és nZEB témakörök megértését elősegítse, valamint alkalmazásukat integrálja a jelenleg elérhető építőipari képzési tantervekbe, kihasználva a lehetőségeket, amelyeket a környezetvédelem a munkaerőpiac számára nyújthat. A BIMzeED projektben kidolgozott oktatási anyagok elérhetőek lesznek pilot képzések keretében, amelyek során továbbképzünk közel 120, európai felsőoktatási és felnőttképzési intézményben dolgozó oktatót. Mindezen felül a BIMzeED projekt további 400-500 építőipari területen tanuló diák, művezető és szakmunkás számára is pilot képzéseket szervez 12-16 képzési modul témájában, ezzel is elősegítve munkába állásukat. A megvalósításhoz 20 különböző szakember, kis- és középvállalkozás, ipari szereplő, forgalmazó cég, K+F és döntéshozó szervezet kerül bevonásra Európa-szerte, támogatva egy olyan jövőkép elérését, amelyben döntő szerepet kap a széndioxid kibocsátás csökkentése és a profit növelése. Kis- és középvállalkozásokkal együttműködésben a BIMzeED projekt áthidalja a készségbeli hiányosságokat és előmozdítja a készségek fejlesztését, összhangban az EU megújult felsőoktatási agendájával (Education and Training 2020 strategy – ET2020), mindeközben biztosítva, hogy a kkv-k lépést tarthassanak a rohamosan fejlődő iparral.
https://erasmus-plus.ec.europa.eu/projects/search/details/600946-EPP-1-2018-1-IE-EPPKA2-KA