Open, online courses to develop social emotional skills (OPENSEL)

Konzorciumvezető: Óbudai Egyetem

Konzorciumi partnerek: Képes Alapítvány (Magyarország), Stichting BVE Zuid-Limburg (Hollandia), The Malta College of Arts, Science and Technology (MCAST) (Málta)

Projekt azonosítószáma: 2019-1-HU01-KA203-060971

Megítélt támogatás: 80.984.400 Ft

Óbudai Egyetem támogatási összege: 21.195.320 Ft

Megvalósítás időtartama: 2019.09.01. – 2022.08.31.

A jó kommunikációs készségek, a képesség csapatban való dolgozásra, a különböző helyzetekhez való alkalmazkodás képessége, és a stressz kezelésének képessége mind-mind olyan készségek, melyeket a munkaadók magasra értékelnek és melynek meglétét gyakran az álláshirdetésekben feltételként fogalmazzák meg. Ráadásul ezekre a készségekre a jövőben – a robotizáció és automatizáció előretörésével, a munkakörnyezet gyors változásával, a szociális és érzelmi készségek felértékelődésével – várhatóan egyre nagyobb szükség lesz. Az OPENSEL projekt keretei között 3, bárki számára szabadon elérhető és elvégezhető Massive Open Online Course-t alakítunk ki:

– Prezentációs készségfejlesztő kurzust

– Együttműködői készségeket fejlesztő kurzust