Projekt kategóriák:
Kedvezményezett neve: Óbudai Egyetem
Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-21-0038
Szerződött támogatás összege: 1.200.000 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Megvalósítás időtartama: 2021.07.01. – 2022.12.31.
Projekt rövid összefoglalója
A szakszemináriumaink célja sokszínű, gyakorlat-orientált foglalkozások szervezése az IT világ aktuális területein. Mivel a tagok érdeklődése rendkívül szerteágazó, ezért igyekszünk többféle területet érinteni a programjaink témáival.
Minden alkalom szervezésekor ügyelünk a létszámkorlát betartására, hogy a hallgatók valós gyakorlati tapasztalatot szerezhessenek. Nem csak elméletben ismerik meg, hanem ki is próbálják majd a technológiákat, amelyekről szó lesz.
Az őszi félév programjában (ROS workshop) szereplő TEKI projekt különösen izgalmas, hiszen a benne résztvevő hallgatók számos minőségi TDK és szakdolgozatot tettek már le az asztalra. A kurzus megtartására sikerült megnyernünk a TEKI project gazdáját, a Neumann Kar korábbi oktatóját. Szabó-Resch Miklós Zsolt többek között azért vállalta el a feladatot, mert reményei szerint sikerül távozása után a TEKI projektet a Szakkollégium tagjainak és oktatóinak gondozásába adni. Sokféle részfeladatba vághatnak az érdeklődők: a robot vezérlése mellett az objektum detektálás, útvonal-tervezés, pályakövetés, arcfelismerés és egyebek mind részei a projektnek. Nem titkolt célja a kurzusnak, hogy a fiatalabb szakkollégisták is kézbe vehessék a robotot és dolgozhassanak vele, ezáltal a projekt utánpótlás-nemzedékét adhatják.
A tavaszi félév szakszemináriumához elismert szakembereket kerestünk az iparból, és találtunk is egy igazán különleges projektet. Egy éppen piacra lépő ipari célú IRID-RTLS (infra alapú tárgykövetés) rendszerbe nyerhetünk majd betekintést. Itt is a közös rendszerépítésen, a megoldások és módszerek felügyelet melletti kipróbálásán lesz a hangsúly, kiscsoportos formában. Az egyetemi laborok mellett a másik helyszín várhatóan a MagiCom vállalat telephelye lesz, ahol az ott felszerelt rendszeren tesztelhetjük majd a hallgatók által fejlesztett projektet.